Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany pijany ratownik medyczny

Data publikacji 27.09.2008

Policjanci zatrzymali 25-letniego pijanego pracownika medycznego. Mężczyzna odpowie za wykonywanie pracy pod wpływem alkoholu. Usłyszał już zarzut pełnienia obowiązków w stanie nietrzeźwości, a tym samym możliwości narażenia pacjentów na utratę życia lub zdrowia. Grozi do pięciu lat więzienia.

Wczoraj świebodzińska policja została anonimowo powiadomiona, że jeden z pracujących tego dnia ratowników medycznych pogotowia ratunkowego jest pijany. Funkcjonariusze pojechali, by to sprawdzić. Na miejscu policjanci poddali badaniom na zawartość alkoholu wszystkich pracowników. Podczas wykonywanej czynności potwierdzono, iż jeden z ratowników faktycznie nie jest trzeźwy. Badany miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. 25-letniego mężczyznę zatrzymano do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań.

Dziś ratownikowi został przedstawiony zarzut pełnienia obowiązków ratownika medycznego w stanie nietrzeźwości a tym samym możliwości narażenia pacjentów na utratę życia lub zdrowia. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto wobec podejrzanego prokurator zadecydował o czasowym zakazie wykonywania zawodu ratownika medycznego.
 

Powrót na górę strony