Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie przewoził 2000 litrów oleju opałowego

Data publikacji 28.09.2008

W ostatnich dniach odbyły się kontrole drogowe na odcinku trasy A-2. Były to wspólne działania Policji i Urzędu Celnego. W ich wyniku 26 policjantów skontrolowało 136 pojazdów – w tym 62 samochody ciężarowe, 73 osobowe i 1 autokar. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jednej z ciężarówek 2000 litrów oleju opałowego i napędowego. Kierowca nie posiadał dokumentacji, co do pochodzenia oleju i nie spełniał też warunków dotyczących jego przewozu.

Policjanci z komisariatu autostradowego wspólnie z funkcjonariuszami wydziału zwalczania przestępstw Urzędu Celnego w Łodzi przeprowadzili akcję „Akcyza”. Kontrole odbyły się na odcinku trasy A-2 i pobliskich drogach.

Działania te były ukierunkowane na kontrolę pojazdów głównie pod kątem przewożenia wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków akcyzy i innych nielegalnych towarów. W akcji udział wzięło 26 policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celnego. Skontrolowano 136 pojazdów – w tym 62 samochody ciężarowe, 73 osobowe i 1 autokar.

W wyniku tego działania w miejscowości Błonie stróże prawa zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Avia, którym kierował 51-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. W aucie policjanci znaleźli beczki zawierające 2000 litrów oleju opałowego i napędowego. Kierowca nie posiadał dokumentacji, co do pochodzenia oleju i nie spełniał też warunków dotyczących jego przewozu.

Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do II Urzędu Celnego w Łodzi celem wszczęcia postępowania karnego i podatkowego.

Ponadto mundurowi ujawnili 20 wykroczeń, nałożyli 14 mandatów karnych i pouczyli 6 kierujących. Zatrzymano też 6 dowodów rejestracyjnych pojazdów.
 

Powrót na górę strony