Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jajko z narkotykową niespodzianką

Data publikacji 28.09.2008

Kolejna akcja policyjnych specjalistów zwalczających przestępczość narkotykową zakończyła się sukcesem. Ponad 3 gramy kokainy miał schowane w plastikowym pojemniku w kształcie jajka 19-letni Piotr K. Podczas kontroli mężczyzna próbował pozbyć się „jajka z niespodzianką” wyciągając je za paska spodni i odrzucając od siebie. Drugi z zatrzymanych 22-letni Kamil P. w bieliźnie miał schowaną torebkę foliową z marihuaną i trzy zawiniątka z amfetaminą. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wkrótce o ich losie zadecyduje sąd.

Wspólne działania wolskich kryminalnych i funkcjonariuszy izby celnej przyniosły oczekiwane rezultaty. Tym razem w centrum Woli w ich ręce wpadło dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków.

22-letni Kamil P. został zatrzymany około 20:30. Gdy wysiadał z taksówki, podeszli do niego funkcjonariusze. Mężczyzna zaskoczony ich obecnością zaczął zachowywać się nerwowo. Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, po co przyjechał. Ponieważ istniało podejrzenie, że 22-latek może mieć przy sobie narkotyki, przewieziono go do komendy przy ul. Żytniej, gdzie dokładnie skontrolowano. Natomiast na miejsce zatrzymania wezwano przewodnika z psem i dokładnie przeszukano samochód, którym przyjechał podejrzewany. Podczas sprawdzania Kamila P. okazało się, że ma on w bieliźnie ukrytą torebkę foliową z marihuaną i trzy zawiniątka z amfetaminą. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszy zarzut posiadania narkotyków.

Godzinę później funkcjonariusze wylegitymowali 19-letniego Piotra K. Mężczyzna podczas sprawdzania próbował pozbyć się „niewygodnego” pojemnika. Przekonany, że legitymujący go policjanci nie zauważą jego ruchu, sięgnął ręką za pasek spodni, wyciągnął plastikowy pojemniczek w kształcie jajka i odrzucił go od siebie. Szybko przekonał się o tym, jak bardzo się mylił. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy „jajko” zawierało 8 zawiniątek z kokainą. Także i Piotr K. usłyszy zarzut posiadania środków odurzających.

Powrót na górę strony