Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany sprzęt o wartości ponad 600 tysięcy złotych

Data publikacji 28.09.2008

Dochodzeniowcy z Kielc od lutego do teraz zatrzymali w sumie 8 mężczyzn, w wieku od 30 do 52 lat, którzy podejrzani są między innymi o przestępstwa kryminalne i gospodarcze dotyczące kradzieży mienia znacznej wartości, paserstwo i wyłudzenia kredytów. Śledczy do tej pory odzyskali maszyny budowlane i pojazdy specjalistyczne o wartości ponad 600 tysięcy złotych. Przy realizacji świętokrzyscy policjanci korzystali z pomocy francuskich kolegów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej w Kielcach razem z kolegami z francuskiej policji nad sprawą pracują od lutego bieżącego roku. Jak wynika z ustaleń śledczych zatrzymani mężczyźni podejrzani są między innymi o sprzedaż maszyn budowlanych znacznej wartości pochodzących z kradzieży dokonanych w Polsce oraz Francji.

Jedna z takich kradzieży miała miejsce w marcu 2006 roku na terenie województwa śląskiego. Skradziona wówczas maszyna o wartości 130 tysięcy złotych w ostatnich dniach została sprzedana nowemu właścicielowi. W wyniku przeprowadzonych badań przez eksperta z laboratorium kryminalistyki okazało się, że pojazd ma przebite numery.

Kolejny sprzęt budowlany odzyskany przez śledczych skradziony został we Francji w marcu bieżącego roku. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy jest on wart około 200 tysięcy złotych. Trzecia z maszyn, warta ponad 280 tysięcy złotych, wróciła już do prawowitego właściciela – obywatela Francji.

Do tej pory zatrzymanych zostało już 8 mężczyzn, mieszkańców powiatu kieleckiego w wieku od 30 do 52 lat. W stosunku do 4 z nich sąd zastosował już tymczasowy areszt.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Za popełnione czyny mężczyznom może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony