Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi policjanci

Data publikacji 28.09.2008

Policjanci z Piask zatrzymali dzisiejszej nocy dwóch młodych mężczyzn, którzy wyposażeni w tarczę i odblaskowe kamizelki podszywając się za policjantów zatrzymywali na ulicach samochody. Obydwaj „przebierańcy” byli pijani. Trafili do policyjnego aresztu.

Informacje o fałszywych policjantach dyżurny komendy w Świdniku otrzymał dziś o 2:30 od mieszkańca Chełma, którego fałszywi policjanci zatrzymali do kontroli na obwodnicy Piask. Mężczyzna wyczuwając od nich woń alkoholu poprosił o okazanie legitymacji. Ci wtedy zaprzestali kontroli i kazali mu odjechać, używając przy tym wulgarnych słów.

Kolejny telefon jaki odebrał dyżurny Policji był od mieszkańca Piask, który poinformował, że parkowymi alejkami w Piaskach jeżdżą fałszywi policjanci i chcą wyłudzić pieniądze. Mężczyzna, kazał "wynosić się” przebierańcom. Ci udali się w kierunku Chełma.

 

Dyżurny o całym zdarzeniu powiadomił wszystkie patrole. Po chwili na obwodnicy Piask na trasie K-12 w miejscowości Brzezice patrol policji z komisariatu w Piaskach zobaczył, że na poboczu stoi srebrny ford mondeo z pomarańczowym kogutem na dachu oraz mercedes typu bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kiedy policjanci podeszli do busa, ujrzeli w części bagażowej dwóch mężczyzn w kamizelkach odblaskowych. Jeden z nich miał na sobie zieloną, zaś drugi pomarańczową kamizelkę. Ci jednak nie zauważyli policjantów i dalej przeszukiwali bagaż Ukraińca, do którego należał bus.

 

Po chwili fałszywi policjanci zostali zatrzymani. Jak się okazało są nimi mieszkańcy Świdnika: 28 letni Marcin B. i 24 letni Piotr P. "Przebierańcy” zostali przewiezieni do świdnickiej komendy, gdzie zbadano ich stan trzeźwości. Jak się okazało obydwaj mieli po dwa promile alkoholu w organizmie. Przy mężczyznach policjanci znaleźli również policyjny "lizak".

 

Oszuści przebywają w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwieją odpowiedzą za podawanie się za funkcjonariusza publicznego oraz kierowca za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony