Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków

Data publikacji 28.09.2008

Policjanci z Gronowa Elbląskiego zatrzymali w pościgu 24-letniego kierowcę. Mężczyzna uciekał, gdyż chciał uniknąć konfrontacji z funkcjonariuszami. Policyjny narkotest wykazał u mężczyzny obecność środków odurzających. W samochodzie policjanci znaleźli biały proszek.

Zdarzenia miało miejsce wczoraj, kilkanaście minut przed północą. Drogą, która była objęta patrolem policjantów, z olbrzymią prędkością przejechał volkswagen corrado. Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Na ich widok nawet przyspieszył. Został zatrzymany kilkanaście minut później na zapleczu budynków mieszkalnych.

Mężczyzna miał bełkotliwą mowę, lecz nie był pod wpływem alkoholu. Badanie testerem na obecność narkotyków dało pozytywny wynik. Dodatkowo w samochodzie policjanci znaleźli niewielkie, celofanowe zawiniątko z białym proszkiem. Jeżeli badanie laboratoryjne potwierdzi, że jest to narkotyk, to 24-letni Mariusz J., oprócz kierowania pod wpływem środka odurzającego, odpowie za posiadanie narkotyków.

Może mu grozić nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Z kolei badanie krwi mężczyzny wykaże jakim narkotykiem się odurzał.

 

Policjanci przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwym oraz pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem. Grozi za to oprócz utraty prawa jazdy kara pozbawienia wolności do lat 2.

Powrót na górę strony