Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola aut na zagranicznych i tymczasowych tablicach

Data publikacji 28.09.2008

Policjanci z Olsztyna wspólnie z policjantami z Iławy oraz funkcjonariuszami służby celnej kontrolowali samochody, które miały tablice tzw. celne i innych państw. Funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę oraz 2 samochody, które w ogóle nie powinny jeździć po drogach. Wszyscy kierowcy feralnych aut zostali ukarani mandatami, a dalsza podróż ich samochodów odbywała się na lawetach.

Wczoraj policjanci z zespołu ruchu drogowego KWP w Olsztynie wspólnie z policjantami z Iławy i funkcjonariuszami służby celnej przeprowadzili działania na terenie powiatu iławskiego. Celem funkcjonariuszy było sprawdzenie czy auta, które poruszają się po drogach są dopuszczone do ruchu w myśl obowiązujących przepisów.

Policjanci skontrolowali 35 aut. Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i 2 samochody, które w ogóle nie były dopuszczone do ruchu. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył liczbę 24 punktów karnych. Funkcjonariusze służby celnej ukarali ponadto mandatem karnym w wysokości 700 złotych kierującego, który nie zapłacił akcyzy nabywając swoje auto.

W sumie policjanci nałożyli 11 mandatów karnych. Kierowców poinformowano o bezwzględnym zakazie poruszania się tymi samochodami. Dalsza podróż odbywała się już na lawetach.
 

Powrót na górę strony