Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 28.09.2008

Dwudziestu siedmiu pseudokibiców zatrzymali policjanci ze Świnoujścia po wczorajszym meczu Floty Świnoujście z Wisłą Płock. Wykorzystując brak ochrony chuligani bez problemu rozpoczęli bójkę z kibicami Floty. Część z nich usłyszy między innymi zarzuty udziału w zbiegowisku publicznym, uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Chuligani odpowiedzą także za zakłócenie porządku w trakcie trwania imprezy masowej.

Kibice Wisły Płock dotarli na stadion na około 20 minut przed zakończeniem spotkania. Cała grupa zajęła miejsca w sektorze ogrodzonym dla drużyny przyjezdnej. Gdy spotkanie dobiegało końca jeden z kibiców Wisły Płock przeskoczył przez ogrodzenie dostając się do sektora bufurowego. Obecna tam służba ochrony uciekła na widok pierwszego z kibiców, który jednym kopnięciem otworzył furtkę między sektorami. Za nim ruszyli kolejni. Wykorzystując brak ochrony chuligani bez problemu rozpoczęli bójkę z kibicami Floty.

Działania Policji rozpoczęły się po uzyskaniu od organizatora wniosku o przywrócenie ładu i porządku na stadionie. Walczący ze sobą kibice rozdzielili się na sam widok wprowadzonego na bieżnię stadionu pododdziału
OPP. Zdecydowana reakcja policjantów zapobiegła eskalacji agresywnych zachowań kibiców. Jednak nieprofesjonalna organizacja imprezy opóźniła interwencję Policji. Zamknięte furtki i brak dostępu do sektorów spowodował, że kibice zatrzymani zostali poza stadionem. Siły Policji otoczyły pseudokibiców na ul. Matejki. Podczas interwencji chuligani zachowywali się bardzo agresywnie i nie stosowali się do wydawanych poleceń, próbując sforsować kordon Policji. Dlatego funkcjonariusze oddali salwy ostrzegawcze w powietrze.

Policjanci zatrzymali 10 najbardziej agresywnych kibiców, którzy zostali przewiezieni do komendy. Pozostałych 139 doprowadzono do jednostki. W komendzie miejskiej Policji w Świnoujściu osoby te zostały
wylegitymowane. Przeprowadzono także kontrolę osobistą oraz badanie stanu trzeźwości kibiców. Policjanci przejrzeli także zapis kamer monitoringu stadionu oraz kamer policyjnych. Po szczegółowej analizie zapisów nagrań wytypowano i zatrzymano 27 osób.

Dzisiaj część z nich usłyszy między innymi zarzuty udziału w zbiegowisku publicznym, uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Wobec pozostałych skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu w Świnoujściu.
Chuligani odpowiedzą za zakłócenie porządku w trakcie trwania imprezy masowej.

Przypominamy, ze za bezpieczeństwo podczas imprezy masowej odpowiada organizator. Natomiast Policja reaguje wyłącznie na wniosek organizatora o przywrócenie ładu i porządku.
 

Powrót na górę strony