Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katastrofa budowlana

Data publikacji 28.09.2008

Policja, prokuratura oraz nadzór budowlany ustalają okoliczności wypadku budowlanego, do którego doszło wczoraj w Gliwicach przy ul. Hanki Sawickiej. Ściana kamienicy zawaliła się podczas prac remontowych budynku. W wyniku tego zdarzenia ewakuowano 12 rodzin.

Ewakuowano 12 rodzin, szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Wczoraj około godziny 13:45, dyżurny policji otrzymał telefoniczną informację, że w Gliwicach przy ul. H. Sawickiej doszło do katastrofy budowlanej. Natychmiast pod wskazany adres przyjechała Policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

Na miejscu ustalono, że zawaliły się dwie ściany narożnika budynku na wysokości od parteru do więźby dachowej, jedna na długości ok. 6 m, druga - ok. 1,5 m. Służby ratownicze ewakuowały 12 rodzin. W chwili wypadku wewnątrz przebywało 18 osób, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Budynek przy ulicy Hanki Sawickiej był akurat remontowany - wykonywano w nim tzw. izolację pionową oraz drenaż. Prokuratura, Policja i nadzór budowlany sprawdzą, czy firma wynajęta przez tamtejszą wspólnotę mieszkaniową prowadziła prace zgodnie z przepisami i zasadami sztuki budowlanej.

Powrót na górę strony