Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo powstrzymało pijanego kierowcę

Data publikacji 29.09.2008

Wczoraj małżeństwo z terenu gminy Zaleszany uniemożliwiło dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który jechał całą szerokością drogi. Powiadomiona przez nich Policja zatrzymała kierowcę. 47-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego miał 2,39 promila alkoholu w organizmie. Przebywa w policyjnym areszcie.

Było kilkanaście minut po godz. 18:00, gdy małżeństwo jadące swoim samochodem zauważyło kierowcę poruszającego się oplem astrą po całej szerokości drogi i stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym. Postanowili go zatrzymać.

Udało im się to w pobliżu Skowierzyna. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który miał bełkotliwą mowę i z jego ust czuć było alkohol. O całym zdarzeniu małżeństwo powiadomiło Policję. Kierowca opla chciał uciekać, ale dzięki zdecydowanej postawie małżeństwa został na miejscu.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowcą opla jest 47-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Badanie wykazał u niego 2,39 promila w alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Samochód zabezpieczono na strzeżonym parkingu.

Teraz czeka go rozprawa przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Małżeństwu z terenu gminy Zaleszany dziękujemy za właściwą, odważną postawę i pomoc Policji.
 

Powrót na górę strony