Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł miedź w jednym punkcie skupu złomu, a sprzedawał w drugim

Data publikacji 29.09.2008

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do punktu skupu złomu i kradzież elementów miedzianych. Następnie sprawca skradziony złom usiłował sprzedać w innym punkcie skupu złomu. Jak ustalili policjanci mężczyzna dokonał co najmniej 3 takich włamań i kradzieży.

Oficer dyżurny KPP w Górze otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do magazynu punktu skupu złomu w Wąsoszu. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że sprawca wyłamał deski w kominie wentylacyjnym, a następnie ukradł co najmniej 70 kg złomu miedzianego o wartości ok. 900 zł.

W tym samym czasie funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że ktoś usiłuje sprzedać złom niewiadomego pochodzenia w innym punkcie skupu złomu. Tam policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który próbował sprzedać skradzione wcześniej elementy miedziane. Mężczyzna w okresie od sierpnia do września br., dokonał co najmniej trzech takich włamań i kradzieży z punktu skupu złomu. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń. 35-latek był już notowany za inne podobne przestępstwa.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Powrót na górę strony