Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali przekupić policjantów

Data publikacji 29.09.2008

Buscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, jechali samochodem marki fiat 126p. Jeden z nich chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, usiłował wręczyć policjantom 50 zł łapówki. Natomiast 200 złotych chciał wręczyć interweniującym policjantom nietrzeźwy pasażer audi. Łukasz S. wstawił się za kolegą, który siedział z kierownicą jego samochodu. 18-letni kierowca nie miał prawa jazdy i funkcjonariusze ukarali go mandatem. Nie zgodził się z tym nietrzeźwy 25-latek, który wrzucił pieniądze policjantom na siedzenie. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się wczoraj parę minut po północy w miejscowości Stopnica. Patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej fiata 126p. Jeszcze podczas jazdy, prawdopodobnie kierujący "maluchem" 26-latek przesiadł się na miejsce pasażera. Na tylnym fotelu auta siedział 21-letni mieszkaniec gminy Stopnica.

Żaden z mężczyzn nie przyznał się do kierowania samochodem. Żeby uniknąć odpowiedzialności za jazdę po pijanemu, 26-latek (2,9 promila alkoholu worganizmie) próbował wręczyć policjantom łapówkę – 50 złotych.

Policjanci poinformowali mężczyznę, że takie zachowanie jest przestępstwem. Mundurowi zabezpieczyli też proponowany banknot. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj będą składać wyjaśnienia przed prokuratorem. 26-latkowi może nawet grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Po 8:00 policjanci z Ursynowa zatrzymali do kontroli drogowej audi A4, które mknęło ulicą Rosoła. Za kierownicą siedział młody mężczyzna, który wyraźnie obawiał się rozmowy z policjantami. Okazało się, że 18-letni Marcin K. prowadził samochód nie mając do tego żadnych uprawnień. Policjanci poinformowali chłopaka, że zostanie ukarany mandatem w kwocie 500 złotych. Z faktem tym nie zgodził się jednak pasażer audi, 25-letni właściciel pojazdu.

Łukasz S. podjął więc dyskusję z kontrolującymi policjantami. Wypity wcześniej alkohol z pewnością dodawał mu przy tym odwagi. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajdowały się blisko dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze nie reagowali na żadne argumenty właściciela audi. Kiedy młody człowiek zasugerował łapówkę w zamian za anulowanie mandatu koledze, od mundurowych dostał pierwsze i ostatnie upomnienie. Został przy tym poinformowany o konsekwencjach prawnych takiego zachowania.

25-latek nie wziął sobie do serca słów policjantów. Nie zastanawiając się nad dalszym rozwojem sytuacji, wyjął z kieszeni dwa banknoty i wrzucił policjantom do samochodu. Policjanci zmuszeni byli zatrzymać go za próbę wręczenia łapówki funkcjonariuszom na służbie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna będzie tłumaczył się prokuratorowi. grozi mu do 8 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony