Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

44 pseudokibiców zatrzymanych w trakcie meczu

Data publikacji 29.09.2008

Pińczowscy policjanci zatrzymali 44 pseudokibiców, którzy bez biletów, przeskakując przez ogrodzenie, przedostali się na stadion, na którym akurat trwał mecz piłkarski. Wśród zatrzymanych znajdowało się siedmiu nieletnich. 34 dorosłych poddało się już dobrowolnie karze. Sprawą pozostałej trójki zajmie się pińczowski sąd. Za zakłócanie porządku publicznego o charakterze chuligańskim może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny.

Do zdarzenia doszło podczas meczu piłkarskiego, jaki odbywał się na pińczowskim stadionie. Na teren obiektu sportowego przeskakując przez ogrodzenie dostało się 44 "pseudokibiców" kieleckiej Korony. Mężczyźni nie reagowali na polecenia ochrony obiektu, tylko zwartym szykiem szli w kierunku trybun, na których zasiadali kibice Nidy Pińczów.

Na prośbę organizatora imprezy interweniowała Policja. Funkcjonariusze otoczyli grupę i bez trudu wyprowadzili wszystkich poza stadion. Wśród zatrzymanych było siedmiu nieletnich w wieku od 15 do 16 lat. Chłopcy zostali przekazani pod opiekę rodziców. Materiały w ich sprawie przekazane zostaną do sądu rodzinnego i nieletnich. Spośród 37 zatrzymanych osób dorosłych (w wieku od 18 do 40 lat) 34 poddały się już dobrowolnie karze (1,5 tys. złotych grzywny i 2-letni zakaz wstępu na mecze). Sprawą pozostałej trójki zajmie się pińczowski sąd.

Za zakłócanie porządku publicznego o charakterze chuligańskim może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny. 

Powrót na górę strony