Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca ugodzenia nożem

Data publikacji 29.09.2008

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który w piątek ugodził nożem 18-letniego mieszkańca powiatu Gryfickiego. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gryficach został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o ugodzeniu nożem młodego mężczyzny.  Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol, zabezpieczono miejsce zdarzenia. Pokrzywdzony, 18-letni mężczyzna został przewieziony z raną kłutą brzucha do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego stan jest stabilny, nie ma zagrożenia życia.

Podjęte przez policjantów czynności operacyjno-procesowe doprowadziły do ustalenia sprawcy ugodzenia. Okazał się nim 33-letni Marek K., który został zatrzymany niespełna pół godziny później w miejscu amieszkania. Mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Na wniosek Policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Powrót na górę strony