Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki i broń

Data publikacji 29.09.2008

Policjanci wydziału kryminalnego w Siedlcach zatrzymali 29-letniego mężczyznę, w mieszkaniu którego ujawnili magazyn marihuany oraz broń i amunicję. Mężczyzna sam uprawiał, suszył i sprzedawał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli 8,5 kg suszu konopi indyjskich, karabiny, pistolety, wiatrówkę i ponad 1 tys. sztuk amunicji. Policjanci z Hrubieszowa również zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu suszył marihuanę. Tym razem zabezpieczyli ponad kilogram suszu.

To jedna z większej ilości marihuany zabezpieczona przez kryminalnych na terenie Mazowsza. Zatrzymany mężczyzna sam uprawiał, suszył i sprzedawał zabezpieczony „towar”.

Na posesji zatrzymanego mężczyzny ujawniono 8.5 kg suszu konopi indyjskich, 2 szt. karabinów z noktowizorem, pistolet WALTHER, rewolwer MAGNUM, wiatrówkę MAGNUM, pistolet RUGER, karabin kbks M-418, kilkadziesiąt szt. amunicji kal. 7.65 mm oraz ponad 1000 szt. amunicji kal. 5.6 mm.

To nie było jedyne miejsce, w którym 29-latek przechowywał i uprawiał konopie. Jeszcze tego samego dnia wspólnie z policjantami z Sokołowa Podlaskiego w trzech innych miejscach ujawniono kolejne plantacje konopi. Łącznie tych plantacjach znaleziono 45 roślin konopi, należących do tego samego mężczyzny. Roślin tych nie zdążył jeszcze wyciąć, gdyż czekał, aż zebrany w jego domu towar trafi do nabywców.

Za wytwarzanie i posiadanie takiej ilości narkotyku, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Hrubieszowa dzięki własnym ustaleniom w sobotę około godz. 13:00 weszli do domu 29-leteniego mężczyzny, który podejrzewany był o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze na poddaszu znaleźli ukryte w słojach narkotyki. Ogółem ujawniono ponad kilogram suszu marihuany, 0,5 grama haszyszu oraz kilka tabletek amfetaminy.

Jak się okazało, mężczyzna na strychu przygotowywał narkotyki do sprzedaży. Posiadał urządzenia grzewcze oraz specjalną folię do suszenia narkotyku.

29- latek został zatrzymany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

  • Narkotyki zabezpieczone w Siedlcach
  • Narkotyki zabezpieczone w Siedlcach
  • Broń zabezpieczona w Siedlcach
  • Broń zabezpieczona w Siedlcach
  • Narkotyki zabezpieczone w Siedlcach
  • Narkotyki zabezpieczone w Hrubieszowie
Powrót na górę strony