Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono alkohol bez akcyzy

Data publikacji 29.09.2008

Podczas kontroli drogowej policjanci z Sycowa znaleźli w furgonetce blisko 850 litrów alkoholu bez znaków skarbowych akcyzy. Natomiast policjanci z Ełku zlikwidowali domową rozlewnię alkoholu, która mieściła się w jednym z domków jednorodzinnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 30 litrów spirytusu, 5 litrów wódki, dużą ilość etykiet oraz puste butelki przygotowane do rozlewania alkoholu.

Wczoraj w miejscowości Stradomia Wierzchnia policjanci z ogniwa ruchu drogowego komisariatu Policji w Sycowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy. W wyniku przeprowadzonej kontroli furgonetki policjanci znaleźli 840 litrów alkoholu bez akcyzy. Zabezpieczono 480 litrów spirytusu i 360 litrów wódki bez znaków skarbowych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna zakupił alkohol na jednym z bazarów w centralnej Polsce. W związku z tą sytuacją, 30-letni mężczyzna został zatrzymany, a alkohol zabezpieczony.

Obecnie wyjaśniane są okoliczności tej sprawy.

Ełccy policjanci od dłuższego czasu podejrzewali, że w jednym z domków jednorodzinnych znajduje się rozlewnia alkoholu. Ich podejrzenia potwierdziły się. W miejscu zamieszkania 38-letniego Jarosława M. funkcjonariusze zabezpieczyli 30 litrów spirytusu, 5 litrów wódki, dużą ilość etykiet i pustych butelek przygotowanych do rozlewania wódki. Policjanci ustalili również, że Jarosław M. właściciel mieszkania, domowym sposobem rozrabiał zakupiony na bazarach spirytus i sprzedawał, jako wódkę. Wartość zabezpieczonych przedmiotów, to około 3,5 tysiąca złotych.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.
 

Powrót na górę strony