Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust oferował pracę sekretarki

Data publikacji 29.09.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który oszukał kilkaset osób w całej Polsce oferując zatrudnienie w charakterze sekretarki w zagranicznej firmie. Warunkiem podjęcia pracy było wpłacenie określonej sumy na poczet szkoleń komputerowych i językowych. Kontakt z mężczyzną urywa się, kiedy ten otrzymywał pieniądze. Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Mężczyzna już został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na trop oszusta wpadli kilka tygodni temu. Wtedy zaczęły do nich docierać sygnały o mężczyźnie, który proponuje pracę sekretarki w zagranicznej firmie. Warunkiem zatrudnienia było jednak wpłacenie 100 zł na poczet szkolenia komputerowego lub językowego, które osoba musiała przejść przed rozpoczęciem pracy.

Oszust zamieszczał ogłoszenia w prasie regionalnej i w Internecie. Osoby zainteresowane ofertą wpłacały pieniądze na konto, którego numer mężczyzna podawał w rozmowie telefonicznej. Po otrzymaniu pieniędzy umawiał się z zainteresowanymi w budynkach urzędów wojewódzkich lub miejskich, w miejscowości, gdzie dana osoba mieszkała. Nigdy jednak nie pojawiał się na spotkaniach. Nie odbierał również więcej telefonów.

Policjanci namierzyli mężczyznę na Pomorzu. Trafił już do policyjnego aresztu. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że jego ofiarami padło co najmniej 400 osób z całej Polski, a kilkaset osób próbował oszukać.

Powrót na górę strony