Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochody odzyskane, złodzieje zatrzymani

Data publikacji 29.09.2008

Koszalińscy i szczecińscy policjanci odzyskali trzy skradzione luksusowe auta i zatrzymali mężczyzn zajmujących się kradzieżami samochodów. Ponadto w garażu należącym do jednego z zatrzymanych zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz linię do produkcji marihuany.

O skuteczności działań zachodniopomorskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej świadczy zatrzymanie kilka dni temu kolejnego członka grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami luksusowych aut. Mariusz S., 25-letni mieszkaniec Karlina, ma na swoim koncie kradzież volkswagena golfa o wartości 40 tysięcy złotych oraz mercedesa wartego 80 tysięcy złotych. Mercedes został skradziony na terenie Niemiec w listopadzie 2007 roku. Jego numery zostały przebite, a pojazd zarejestrowano w Polsce. Koszalińscy policjanci odzyskali auto i powiadomili o jego odnalezieniu właściciela.

Zaraz potem koszalińscy policjanci zatrzymali kolejnego złodzieja samochodów. To kołobrzeżanin, 32-letni Bogusław B. Mężczyzna ukradł jeden samochód, a do dwóch następnych próbował się włamać, jednak został spłoszony. Policjanci odzyskali skradzione auto, audi A6, o wartości 35 tysięcy złotych, które wróci do właściciela. Bogusław B. był już karany za kradzieże samochodów, odbywał w związku z tym karę pozbawienia wolności. Teraz stanie przed sądem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Koszaliński zespół do walki z przestępczością samochodową konsekwentnie pracuje nad ustalaniem i zatrzymywaniem następnych członków tej grupy przestępczej. W toku czynności policjanci odzyskali kolejne auto. Jest to bmw 730 o wartości 170 tysięcy złotych pochodzące z rozboju, do którego doszło na terenie Gdańska. W samochodzie przebito numery identyfikacyjne, a następnie zarejestrowano je w Kołobrzegu. Policjanci znaleźli ten pojazd wystawiony do sprzedaży w jednym z koszalińskich komisów.

Natomiast policjanci ze Szczecina ustalili miejsce przechowywania dwóch samochodów pochodzących z kradzieży. Oba znajdowały się w garażach na terenie Szczecina. Pierwszy z nich, volkswagen caravelle o wartości 35tysięcy zł, został utracony w Szczecinie. Miał duńskie tablice rejestracyjne. Natomiast drugi pojazd, volkswagen passat warty ponad 50 tysięcy zł, skradziono na terenie Niemiec. Samochody zostaną zwrócone właścicielom.

Ponadto, oprócz kradzionych aut, policjanci znaleźli w garażu także dwa pakunki z suszem roślinnym. Narkotyki schowane były w kanale naprawczym. Na podłodze ustawione były urządzenia służące do hodowli konopi indyjskich – plastikowe doniczki, lampy grzewcze, wentylatory i namiot osłonowy. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów.

Powrót na górę strony