Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna plantacja

Data publikacji 29.09.2008

Nakielscy policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn i dwie kobiety podejrzewanych o ten przestępczy proceder. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Za uprawę znacznej ilości konopi grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Kryminalni z komendy powiatowej w Nakle ustalili, że w okolicach jednej z miejscowości powiatu nakielskiego znajduje się plantacja konopi indyjskich. Jak się okazało, na obszarze około 30 metrów rosło ponad 1000 krzewów o wysokości od 40 cm – 2,70 metra.

Kryminalni obserwowali to miejsce spodziewając się, że pojawią się tam osoby "opiekujące się" roślinami. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Przed południem na plantację przyjechało samochodem dwóch mężczyzn. Nie spodziewali się, że są obserwowani przez policjantów. Chwilę później zostali zatrzymani. Obaj są mieszkańcami powiatu nakielskiego, w wieku 19 i 32 lata. Do sprawy mundurowi zatrzymali także dwie 19-letnie kobiety, które również mogły uczestniczyć w tym przestępczym procederze.

Powrót na górę strony