Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przemycać papierosy warte 1,2 mln zł

Data publikacji 29.09.2008

Dzisiaj wczesnym rankiem policjanci i celnicy zabezpieczyli blisko 180 tys. nielegalnych paczek papierosów bez akcyzy o rynkowej wartości prawie 1,2 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali także 38-letniego przemytnika, który twierdził, że wiezie do Francji transport mrożonych kurczaków.

Dzisiaj wczesnym rankiem na przejściu granicznym w Budzisku policjanci i funkcjonariusze grup mobilnych izby celnej zatrzymali do kontroli ciężarowe volvo. Z posiadanych informacji wynikało, że właśnie w tym miejscu może przekraczać granicę z Litwą transport nielegalnych papierosów.

38-letni kierowca litewskiego tira twierdził, że wiezie z Kowna do Francji transport mrożonych kurczaków. Po sprawdzeniu ładunku okazało się, że pod stertami opakowań z drobiem ukryte były kartony z papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany i odpowie przed sądem za przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych. W przewożonym przez niego ładunku w sumie ukrytych było blisko 180 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy o wartości rynkowej prawie 1.2 mln zł.

 

 

Nagranie audio Mówi podinsp. Andrzej Baranowski z podlaskiej policji

Pobierz plik Mówi podinsp. Andrzej Baranowski z podlaskiej policji (format mp3 - rozmiar 682.88 KB)

Powrót na górę strony