Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie pomogła nawet zmiana nazwiska

Data publikacji 30.09.2008

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego KSP zatrzymali w metrze 38-letniego Romana Z. Mężczyzna był poszukiwany 3 listami gończymi, nakazem osadzenia w zakładzie karnym oraz aż 9 nakazami ustalenia miejsca pobytu przez sądy i prokuratury w całym kraju. Dopuścił się wielu wyłudzeń, oszustw, przywłaszczeń oraz fałszerstw w całym kraju. Roman Z. trafił do aresztu śledczego.

Roman Z. przez 7 lat skutecznie ukrywał się przed organami ścigania. Postanowił nawet zmienić swoje nazwisko, aby utrudnić policjantom pracę. Zatrzymany mężczyzna dopuścił się wielu wyłudzeń, oszustw, przywłaszczeń oraz fałszerstw w całym kraju. Poszkodowane przez niego zostały zarówno firmy jak i osoby prywatne.

Niespełna 2 tygodnie temu policjanci wydziału kryminalnego KSP otrzymali informację, że poszukiwany mężczyzna najprawdopodobniej przebywa w Warszawie, gdzie dorywczo zajmuje się pracami budowlanymi. Funkcjonariusze z grupy zajmującej się poszukiwaniami osób niezwłocznie przystąpili do pracy. Dokładnie obserwowali środowisko oraz miejsca, w których mógł przebywać poszukiwany. Ich działania przyniosły zamierzony skutek.

Wczoraj jeden z funkcjonariuszy zauważył poszukiwanego mężczyznę, gdy ten schodził na stację metra. Policjant postanowił dyskretnie obserwować mężczyznę powiadamiając przy tym innych funkcjonariuszy. Już po kilku chwilach Roman Z. został zatrzymany. 38-latek nie krył swojego zaskoczenia, gdy w wagoniku metra naprzeciw niego stanęli stróże prawa. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego.

Powrót na górę strony