Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali wodę zamiast benzyny

Data publikacji 30.09.2008

Policjanci z KPP Olesno zatrzymali trzech mężczyzn, którzy oferowali do sprzedaży paliwo po okazyjnej cenie. Jak się okazało, sprzedawana przez nich substancja była odpowiednio zabarwioną wodą. Sprawcy działali na terenie całego kraju i mogli oszukać nawet kilkadziesiąt osób. Ponadto jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany przez funkcjonariuszy z Legnicy. Chcąc uniknąć zatrzymania posługiwał się dokumentami swojego brata.

Kiedy tylko policjanci z KPP Olesno dowiedzieli się, że w jednej z gmin widziany był samochód przewożącym paliwo niewiadomego pochodzenia, od razu postanowili to sprawdzić. Funkcjonariusze zatrzymali poruszających się polonezem truckiem trzech mężczyzn w wieku od 28 do 42 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu legnickiego. Jak się okazało, najstarszy z nich, Zbigniew Z. był poszukiwany przez legnicką Policję. Mężczyzna odsiadywał wyrok za szereg przestępstw przeciwko mieniu, w tym rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Po odbyciu prawie połowy kary skorzystał z przepustki i nie powrócił do zakładu karnego. Chcąc uniknąć zatrzymania posługiwał się dokumentami swojego brata.

Jak ustalili śledczy, mężczyźni oferowali do sprzedaży olej napędowy po atrakcyjnej cenie. Klientów szukali w różnych miejscach, np. na stacjach obsługi samochodów. Ciecz, którą sprzedawali jako paliwo, była w rzeczywistości zabarwioną wodą. Przewozili ją w plastikowych pojemnikach o pojemności 65 litrów. W ich samochodzie policjanci znaleźli 25 takich pojemników, a także atrapę pistoletu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za oszustwa, a także za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. 42-letniego Zbigniewa Z. i 28-letniego Grzegorza W. sąd aresztował już na 3 miesiące. Wobec 29-letniego Daniela B. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Powrót na górę strony