Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzione telewizory

Data publikacji 30.09.2008

Lubelscy policjanci odzyskali 22 telewizory plazmowe skradzione z samochodu ciężarowego zaparkowanego przy jednej z hurtowni. Łupem złodziei padł towar o wartości 80 tys. złotych. Do miejsca, w którym włamywacze ukryli łupy, doprowadził kryminalnych pies tropiący. W mieszkaniu zatrzymano również dwie osoby. Dziś zostaną one przesłuchane. Śledczy sprawdzają teraz, jaki był ich udział w tym zdarzeniu.

Wczoraj, kilka minut przed godziną drugą w nocy, dyżurny KMP w Lublinie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do hali znajdującej się przy ul. Grygowej. Z ustaleń policjantów, którzy pojechali na miejsce wynikało, że z zaparkowanego tam ciężarowego volvo sprawcy skradli 23 telewizory plazmowe - 32 i 42 calowe. Ich wartość oszacowano na około 80 tys. zł.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się lubelscy kryminalni. Na miejsce włamania przybył również przewodnik z psem tropiącym. Pies od razu podjął trop. Po przejściu kilkudziesięciu metrów zatrzymał się przy jednym z bloków przy ul. Grygowej. Tam policjanci odnaleźli skradziony sprzęt. Telewizory znajdowały się w jednym z mieszkań na parterze.

Policjanci przeszukując lokal zatrzymali dwie osoby. Najprawdopodobniej odpowiedzą one za paserstwo, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy miały one związek z włamaniem do tira.

Powrót na górę strony