Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa wydobywanie wraku awionetki

Data publikacji 30.09.2008

Na jeziorze Dworackim trwa akcja wydobywania wraku awionetki odnalezionej wczoraj wieczorem. We wraku znajdowały się ciała dwóch mężczyzn, które także zostaną wydobyte. Na miejscu zdarzenia pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza komendy wojewódzkiej w Olsztynie, technik z Laboratorium Kryminalistycznego, prokurator, członek Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, strażacy. Rodzinom osób poszkodowanych pomagają policyjni psychologowie.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na jeziorze Dworackim w powiecie oleckim traw akcja wydobywania ciał i wraku awionetki. Na miejscu zdarzenia pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze zabezpieczają miejsce zdarzenia, przeprowadzają oględziny, zabezpieczają również ślady, które mogą być istotne w prowadzonym śledztwie. Rodzinom osób poszkodowanych pomagają policyjni psychologowie.

Przypomnijmy, że zaginionej awionetki od wczoraj rana poszukiwali oleccy policjanci wspólnie ze strażakami. Funkcjonariusze rozpytywali mieszkańców miejscowości znajdujących się na trasie przypuszczalnego przelotu. W poszukiwaniach wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt, śmigłowiec z noktowizorem oraz sonary. Łącznie awionetki i jej załogi poszukiwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji i straży pożarnej.

Na polecenie prokuratora zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która, określi co było przyczyną śmierci mężczyzn. Zostanie zabezpieczony wrak awionetki. Członkowie Państwowej Komisji Badań Wypadków Lądowych wypowiedzą się na temat okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

 

Powrót na górę strony