Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do przedszkola

Data publikacji 30.09.2008

Wałbrzyscy policjanci już po raz drugi zorganizowali „Bezpieczną drogę do przedszkola”. Gospodarzem tegorocznego finału była placówka przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu, położona przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic miasta. Policjanci wspólnie z przedszkolakami sprawdzili, czy kierujący samochodami przestrzegają ograniczenia prędkości. Maluchom przypomniano również, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

Funkcjonariusze z sekcji do spraw nieletnich i patologii oraz sekcji ruchu drogowego komendy miejskiej w Wałbrzychu przeprowadzili dziś działania pod hasłem „Bezpieczna droga do przedszkola”. Policjanci docierając do najmłodszych chcą uczyć ich bezpiecznego korzystania z dróg.

Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym, do którego zaangażowały swoich najbliższych: rodziców, starsze rodzeństwo oraz dziadków. Jury konkursowe nie przyznało żadnej nagrody uznając, że wszystkie prace zasługują na równorzędne wyróżnienie. Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Dodatkową atrakcją w ramach prowadzonych działań była możliwość skontrolowania prędkości jazdy samochodów. Dzieci wraz z policjantami sekcji ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy wyszły przed przedszkole, aby sprawdzić, jak szybko tą ulicą jeżdżą samochody. Zatrzymanym kierowcom, zamiast tradycyjnych mandatów, przedszkolaki wręczały ulotki z hasłem „Zwolnij, pamiętaj, że my tutaj jesteśmy”. Druga grupa dzieci wraz z opiekunami prezentowała swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych znajdujące się nieopodal przedszkola. Dzieci doskonale wiedziały, jak się zachować i na jakim sygnale świetlnym mogą przechodzić. Policjanci wspólnie z dziećmi zapowiadają comiesięczne spotkania z wałbrzyskimi kierowcami w tym rejonie.

Powrót na górę strony