Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

Data publikacji 01.10.2008

Około 2 mln. zł – na taką wartość oszacowano ujawnioną na Dolnym Śląsku plantację konopi indyjskich. Policjanci i funkcjonariusze straży granicznej zabezpieczyli 220 blisko 3-metrowych krzewów konopi, z których można było uzyskać kilkadziesiąt kilogramów marihuany. Jest to jedna z największych plantacji, jaką w ostaniem czasie zlikwidowano na tym terenie.

Dolnośląscy policjanci realizując działania operacyjne ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskich. Wczoraj funkcjonariusze z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z policjantami z komendy powiatowej Policji w Bolesławcu wspierani przez funkcjonariuszy z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali jedną z największych plantacji konopi indyjskich, jaką ujawniono w ostatnim czasie na terenie Dolnego Śląska. Plantacja znajdowała się na terenie powiatu bolesławieckiego na nieużytkach w okolicy Dąbrowy Bolesławieckiej. W planowanej od kilku dni akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy ze specjalnej grupy powołanej do realizacji tej sprawy.

Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 220 sztuk krzewów konopi indyjskich. Każda z roślin miała wysokość blisko trzech metrów. Wstępnie wartość zabezpieczonych krzewów, z których można byłoby uzyskać kilkadziesiąt kilogramów marihuany, oszacowano na kwotę około dwóch milionów złotych.

Policjanci w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą. Ustalają do kogo należała nielegalna plantacja.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja