Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7,5 mln zł na usprawnienie działań Policji

Data publikacji 03.10.2008

Policja z Łodzi otrzyma ponad 7,5 mln zł z funduszy unijnych na realizację projektu, który usprawni współdziałanie stanowisk kierowania w jednostce w codziennej służbie, a przede wszystkimi w sytuacjach kryzysowych. Projekt pod nazwą Zintegrowany System Stanowisk Kierowania (ZSSK) jest autorskim rozwiązaniem wypracowanym przez łódzką Policję. Jego realizacja w latach 2009-2010 pozwoli na zainstalowanie kolejnych nowoczesnych stanowisk kierowania.

Wartość całkowita  projektu to prawie 9 milionów złotych. Wniosek komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi zajął I miejsce, uzyskał ponad 93 na 100 punktów możliwych do otrzymania. Celem projektu jest sprawna komunikacja w Policji i szybsza reakcja na zdarzenie poprzez stworzenie nowoczesnego systemu stanowisk kierowania na terenie województwa łódzkiego. System oparty jest na wykorzystaniu łączy teleinformatycznych umożliwiających sprawne współdziałanie stanowisk kierowania, także w sytuacjach kryzysowych. Z poziomu każdego stanowiska możliwy będzie dostęp do wszystkich radiotelefonów podłączonych do systemu. Ponadto projekt zakłada stworzenie centralnej archiwizacji danych ze wszystkich rejestratorów korespondencji radiowej i telefonicznej.

W styczniu 2008 roku w komendzie wojewódzkiej Policji w Łodzi uruchomiono centralny serwer telekomunikacyjny, Wojewódzkie Stanowisko Kierowania oraz dodatkowe Stanowisko Kierowania Operacjami Policyjnymi.

W województwie powstanie 8 stanowisk kierowania w komisariatach komendy miejskiej Policji w Łodzi, 21 stanowisk kierowania w komendach miejskich i powiatowych, 21 dodatkowych stanowisk w komendach miejskich i powiatowych na potrzeby sztabów kryzysowych.

Zalety ZSSK:

  • radykalne zwiększenie możliwości Policji w zakresie prowadzenia korespondencji radiowej na terenie całego województwa,
  • wprowadzenie konsol operatorskich integrujących obsługę wszystkich wykorzystywanych przez Policję systemów łączności radiowej, analogowej i cyfrowej,
  • spełnienie wymagań zintegrowanych systemów teleinformatycznych wspomagających procesy dowodzenia,
  • możliwość rozbudowy systemu i przyłączenia do niego także pozapolicyjnych użytkowników (działania kryzysowe, ratownictwo, itp.).

 

Powrót na górę strony