Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

24 marca br. Sąd Rejonowy w Słupsku aresztował na trzy miesiące 28-letniego mężczyznę z Ustki, który od połowy 2002 roku znęcał się w okrutny sposób nad rodziną.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, których sam wezwał na interwencję do swojego domu.

24 marca br. Sąd Rejonowy w Słupsku aresztował na trzy miesiące 28-letniego mężczyznę z Ustki, który od połowy 2002 roku znęcał się w okrutny sposób nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, których sam wezwał na interwencję do swojego domu. Przyszedł na policję i powiedział, że jego teściowa znęca się nad jego żoną. Policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania, aby całą sprawę wyjaśnić. Podczas czynności, w których uczestniczyły również żona i teściowa 28-latka, okazało się jednak, że rodzina sterroryzowana jest właśnie przez niego. Kiedy policjanci zaczęli przypuszczać, że to jednak on jest sprawcą, zaczęli zadawać mu pytania, aby tę wersje potwierdzić. Mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny. Kiedy policjanci postanowili go zatrzymać, jego agresja wzrosła do tego stopnia, że trzeba było wezwać drugi radiowóz.

Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym i jego rodziną wyłowił się tragiczny obraz życia rodziny sterroryzowanej przez 28-letniego bandytę.
Oto tylko niektóre z zarzutów, które mu przedstawiono:

- grożenie pozbawieniem życia dziecka, zarażeniem wirusem HIV, użyciem broni;
- uniemożliwienie korzystania z opieki medycznej;
- plucie i oddawanie moczu na żonę;
- zmuszanie jej do zjedzenia kału;
- zmuszanie jej do obnażania się i wyrzucanie nagiej na klatkę schodową;
- zmuszanie jej do bicia własnej matki;
- znęcanie się nad żoną poprzez bicie po całym ciele, zwłaszcza w głowę, kopanie, ciągnięcie za włosy, rzucanie o podłogę i ścianę, duszenie;
- zmuszanie do poddania się czynnościom seksualnym;
- znęcanie się nad teściową poprzez grożenie pozbawieniem życia,
szarpanie i bicie po całym ciele, kopanie;
- znęcanie się nad 3-letnim dzieckiem poprzez duszenie, uderzanie.

Wykończona psychicznie żona mężczyzny próbowała już trzykrotnie targnąć sięna swoje życie. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty z art. 207, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 12 i z art. 197 par. 2, z co grozi pozbawieni wolności do lat 5.

Komentarz - asp. szt. Emilia Adamiec, tel. (0-59) 848-03-07 lub 691-420-507.
Powrót na górę strony