Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany udawał kominiarza

Data publikacji 23.10.2008

Policjanci z Żagania zatrzymali mężczyznę przebranego za kominiarza. Był on poszukiwany listem gończym. Fałszywy kominiarz nie miał uprawnień kominiarskich ani zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Wczoraj po południu dyżurny Policji w Żaganiu został powiadomiony przez mieszkańców ul. Szprotawskiej o "podejrzanych" osobach chodzących po mieszkaniach i podających się za kominiarzy.
Policjanci pojechali na miejsce i zatrzymali dwóch mężczyzn. W trakcie legitymowania jeden z nich podał fałszywe dane personalne. Mężczyzna ubrany był w czarną bluzę z guzikami kominiarskimi. Policjanci znaleźli u niego również identyfikator zakładu kominiarskiego, stare ogłoszenia o przeglądach kominiarskich z pieczęcią zakładu kominiarskiego i plik kalendarzy "Kominiarski 2009".

Policjanci ustalili, iż zatrzymany mężczyzna to 36-letni mieszkaniec Torunia, który jest osobą bezrobotną, nie ma uprawnień kominiarskich ani zarejestrowanej działalności gospodarczej. Ponadto od ponad roku jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Strzelińcu do odbycia zastępczej kary aresztu.

Zatrzymany tłumaczył, że kalendarze przekazywał mieszkańcom za przysłowiową złotówkę, lub za "co łaska".

Dziś policjanci przedstawią mu zarzut popełnienia dwóch wykroczeń: podawania fałszywych danych personalnych i prowadzenia działalności gospodarczej bez wymaganego zgłoszenia.

Policjanci sprawdzają również , czy mężczyzna nie dopuścił się kradzieży mieszkaniowych, oszustw lub wyłudzeń związanych np. z pobieraniem pieniędzy za przeglądy kominiarskie.

 

Powrót na górę strony