Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne nowe auta dla policjantów

Data publikacji 23.10.2008

40 nowych samochodów trafi do komend miejskich i powiatowych policji na Warmii i Mazurach. To między innymi kilkanaście srebrnych oznakowanych aut marki Kia Sorento, furgonów i pięć fiatów. Nowoczesne samochody zostały zakupione ze środków z Ustawy o modernizacji Policji i sponsoringu. Już niebawem wsiądą się do nich policjanci.

Komenda wojewódzka Policji w Olsztynie była jedną z czterech jednostek wyznaczonych przez KGP do przeprowadzenia przetargów na zakup nowych samochodów. I tak, w ramach przeprowadzonej przez olsztyńską policję procedury, zostało kupionych 38 srebrnych oznakowanych radiowozów marki Kia Sorento. 18 z nich trafi do warmińsko-mazurskich policjantów.

 

15-toma takimi nowoczesnymi terenówkami już jeżdżą policjanci z Warmii i Mazur. Na początku roku zostały one przekazane do Olsztyna, Elbląga, Lidzbarka Warmińskiego, Giżycka, Pisza, Ostródy, Szczytna, Bartoszyc, Iławy, Nidzicy i Kętrzyna.

Te oznakowane radiowozy w kolorach zgodnych z wymogami unijnymi mają silnik o mocy 170 KM TDi, napęd na cztery koła. Są wyposażone w klimatyzację, niezależne ogrzewanie postojowe AIRTRONIC, wyciągarkę, łańcuchy przeciwśnieżne i tzw. półmetrową wysokość brodzenia. To ostatnie znaczy tyle, że kia przejedzie przez półmetrowe koleiny.

 

Auta, każde warte ponad 160 tysięcy złotych, zostały zakupione ze środków budżetowych policji w ramach programu modernizacji policji i zakupów sponsorowanych przez samorządy.

Kolejnych pięć nieoznakowanych fiatów bravo wartych prawie 56 tysięcy złotych każdy i 17 furgonów marki Opel Vivaro trafi do warmińsko-mazurskich policjantów w tym roku.

 

Dodatkowe auta zostaną przekazane funkcjonariuszom w najbliższych miesiącach i w przyszłym roku, w miarę zakończenia kolejnych procedur przetargowych.

Powrót na górę strony