Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Magazynier okradł pracodawcę z 16 telefonów

Data publikacji 23.10.2008

Kryminalni z Piotrkowa Trybunalskiego odzyskali skradzione telefony komórkowe. Aparaty miały trafić przesyłką kurierską z Warszawy do Piotrkowa. Do tej pory tam nie trafiły. Sprawcą kradzieży okazał się magazynier firmy kurierskiej.

W listopadzie ubiegłego roku jeden z operatorów sieci komórkowej z Warszawy polecił firmie kurierskiej dostarczenie paczki do salonu w Piotrkowie Trybunalskim. Było w niej 16 nowych telefonów komórkowych o wartości prawie 12 tysięcy złotych. Przesyłka jednak nie dotarła do odbiorcy. Po pół roku od zdarzenia przedstawiciel owej firmy zgłosił piotrkowskim policjantom jej zaginięcie.

Kryminalni pracując przy tej sprawie ustalili 5 osób, które użytkowały skradzione telefony. Wczoraj zatrzymali mieszkańców Piotrkowa i powiatu w wieku od 18 do 39 lat. Odzyskali także skradzione telefony. Wkrótce osoby te odpowiedzą za paserstwo, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W wyniku intensywnej pracy policjanci ustalili 23- letniego sprawcę kradzieży komórek. Jak się okazało był nim pracownik magazynów firmy kurierskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że skradzione telefony sprzedawał bezpośrednio paserom lub pośrednikom do komisów za cenę od 15 do 100 złotych.

23- latek przyznał się do kradzieży w sumie 29 telefonów na szkodę firmy, w której pracował. Dzisiaj śledczy przesłuchają mężczyznę i przedstawią mu zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy będą najprawdopodobniej wnioskować o zastosowanie wobec niego dozoru policyjnego. Ponadto pracując przy tej sprawie policjanci odzyskali z komisów dwa telefony pochodzące z kradzieży w Łodzi i województwa warmińsko- mazurskiego.

Powrót na górę strony