Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni genetycy z Wiesbaden w Poznaniu

Data publikacji 23.10.2008

Delegację policyjnych genetyków z Wiesbaden w Hesji goszczą policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wzajemna wymiana doświadczeń, wskazanie i omówienie kierunków współczesnej genetyki, automatyzacji badań, wymogów sprzętowych to główne tematy wizyty.

W tym tygodniu w komendzie wojewódzkiej Policji w Poznaniu przebywa z roboczą wizytą delegacja z Komendy Głównej -Kryminalnej z Wiesbaden w Hesji. Przewodniczy jej dr Schneider - naczelnik laboratorium genetycznego, wysokiej klasy specjalista w dziedzinie genetyki, członek wielu komitetów i organizacji międzynarodowych genetyki sądowej. Towarzyszy mu asystentka pani Adrian oraz oficer policji pan Jankowski.


Wizyta niemieckich policjantów, to przede wszystkim wymiana doświadczeń w sferze genetyki a w szczególności metod prowadzonych badań, wykorzystywanych technologii oraz analizy wyników. Spotkanie to także możliwość omówienia kierunków rozwoju współczesnej genetyki, automatyzacji ich badań, wymogów sprzętowych zgodnych z dyrektywami Unii Europejskiej.

Przyjazd niemieckiej delegacji jest kontynuacją wieloletniej już współpracy policji z Wiesbaden i z Poznania. Po pierwszej wizycie niemieckich specjalistów z genetyki w KWP w Poznaniu, do Wiesbaden został zaproszony jeden z policyjnych ekspertów w tej dziedzinie. Odbył on tygodniowy staż roboczy w pracowni genetycznej Landeskriminalamt w Hesji.
 

Powrót na górę strony