Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Były dyrektor kopalni w areszcie

Data publikacji 23.10.2008

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w KWP Katowice zatrzymali byłego dyrektora jednej z bytomskich kopalń. Mężczyzna podejrzany jest o korupcję i niegospodarność na dużą skalę przy sprzedaży węgla. Najbliższe 10 lat może spędzić w więzieniu. Wcześniej policjanci zatrzymali już dwóch mężczyzn związanych z tym procederem. Jeden z nich to były prezes klubu sportowego.

Śląscy policjanci zatrzymali 54-letniego zabrzanina – byłego dyrektora jednej z bytomskich kopalń. Funkcjonariusze i prokuratorzy z katowickiej prokuratury okręgowej ustalili, że w latach 2004 – 2005 doprowadził on do milionowych strat, jakie poniosła kopalnia na skutek jego działania.

W tej sprawie śląscy policjanci zatrzymali także dwóch pośredników, z których jeden został już aresztowany kilkanaście dni temu. Do wniosku policjantów i prokuratora o tymczasowe aresztowanie drugiego mężczyzny– 48-letniego byłego wiceprezesa jednego z bytomskich klubów sportowych - sąd przychylił się wczoraj. Do aresztu trafił on wspólnie z byłym dyrektorem – podejrzanym o przestępstwa korupcyjne i gospodarcze.

Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli u zatrzymanych mienie o łącznej wartości przekraczającej 230 tys. zł.

Powrót na górę strony