Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszowali dokumentację MPWiK

Data publikacji 23.10.2008

20 zarzutów popełnienia przestępstw usłyszało dwoje pracowników Międzyrzeckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz przedsiębiorca z Międzyrzecza. Zatrzymani podejrzani są m.in. o oszustwa i fałszowanie dokumentacji. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali dwoje pracowników MPWiK oraz międzyrzeckiego przedsiębiorcę podejrzanych o oszustwa i fałszowanie dokumentacji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Jak ustalili policjanci, fałszowane były m.in. delegacje oraz dokumentacja finansowa spółki. Straty, na jakie narażone zostało przedsiębiorstwo sięgnąć mogą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Podczas przeszukania przeprowadzonego na terenie MPWiK policjanci zabezpieczyli komputery oraz dokumentację firmową. Teraz trwa analiza zabezpieczonych materiałów.

Zatrzymaniu usłyszeli już zarzuty. Łącznie jest ich 20 a dotyczą m.in. oszustw, fałszerstw i przestępstw korupcyjnych.

Policyjne śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dzisiaj na wniosek Prokuratury odbędą się posiedzenia aresztowe w tej sprawie.
Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Film Fałszowali dokumentację MPWiK


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Fałszowali dokumentację MPWiK (format flv - rozmiar 1.45 MB)

Powrót na górę strony