Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferowali do sprzedaży podrobione elektronarzędzia

Data publikacji 24.10.2008

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o wprowadzanie do obrotu elektronarzędzi z podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci zabezpieczyli przy nich 14 sztuk takich elektronarzędzi.

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej komisariatu Policji Wrocław Krzyki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozprowadzania elektronarzędzi budowlanych z podrobionymi znakami towarowymi. Do zatrzymania doszło pod jednym z marketów budowlanych na Bielanach Wrocławskich. Tam funkcjonariusze zauważyli mężczyzn z walizką z elektronarzędziami. Podejrzewali, że oferują je do sprzedaży. Jak się okazało byli to dwaj mężczyźni w wieku 26 i 34 lat. W samochodzie należącym do jednego z nich, zaparkowanym na parkingu, funkcjonariusze ujawnili kolejne elektronarzędzia - młotowiertarki, jednej z renomowanych marek. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni oferowali do sprzedaży sprzęt z podrobionymi znakami towarowymi, a za każde takie urządzenia żądali od 300 do 450 złotych. W sumie policjanci zabezpieczyli 14 sztuk podrobionych urządzeń. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że tego typu sprzęt w ogóle nie znajduje się w asortymencie producenta.

Mężczyźni zostali zatrzymani.

Policjanci ustalają straty jakie poniósł legalny producent z przestępczej działalności.

Za wprowadzanie do obrotu oraz oznaczenie towaru podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony