Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zatrzymali 53-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie zabójstwa.

W minioną sobotę (26 marca br.) około godz. 1.00 oficer dyżurny KPP w Brzegu został powiadomiony przez mieszkańca jednego z bloków w Brzegu, że na klatce schodowej znalazł leżącego mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny.
Wstępne oględziny ciała wskazały, że sprawca zadał zmarłemu cios nożem w okolice klatki piersiowej.

Policjanci z Brzegu natychmiast rozpoczęli działania. Ustalili, że do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań tego bloku. Mężczyźni podczas spotkania towarzyskiego spożywali alkohol. Wtedy też najprawdopodobniej doszło między nimi do sprzeczki, w czasie której właściciel mieszkania pchnął nożem drugiego mężczyznę, a potem wyciągnął go na klatkę schodową i tam pozostawił. Do swojego mieszkania już nie wrócił a nóż, którym zadał cios - wyrzucił do kontenera na śmieci.
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Brzegu po niespełna 4 godzinach, tego samego dnia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Mężczyzną tym okazał się 53-letni mieszkaniec Brzegu. Przedstawiono mu zarzut z art. 148 par. 1 kodeksu karnego (zabójstwo). Grozi za to kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.
Sąd na czas trwania postępowania zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Informacji w tej sprawie udziela oficer prasowy KPP w Brzegu nadkom. Tomasz Niedźwiecki 695 87 21 57.


Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu
kom. Anna Wawrzczak – Gazda
Powrót na górę strony