Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali kasjerki w hipermarkecie

Data publikacji 28.10.2008

Kieleccy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii w wieku 23 i 24 lat, którzy w jednym z kieleckich hipermarketów kilkakrotnie oszukali kasjerki przy wymianie pieniędzy. Jak do tej pory stróże prawa udowodnili im kilka takich czynów na łączną kwotę ponad 800 złotych.

Do zatrzymania doszło wczoraj w południe przed jednym z kieleckich supermarketów. Jak wynika z pierwszych ustaleń policjantów kilka minut wcześniej dwóch obywateli Bułgarii w wieku 23 i 24 lat kilkakrotnie oszukało kasjerki przy wymianie pieniędzy. Obcokrajowcy najpierw dokonywali zakupów towaru wartego około 10-15 złotych. Początkowo chcieli za niego zapłacić 100 złotowym banknotem, wręczając go kasjerce. Po chwili informowali ją, że maja drobne pieniądze, którymi zamierzają jednak zapłacić. Zdezorientowana kasjerka wydawała im resztę i dodatkowo oddawała 100-złotowy banknot.

Po dokonanych w ten sposób „zakupach” mężczyźni szybko opuścili supermarket. W ten sposób oszuści „zarobili” ponad 800 złotych. Gdy pokrzywdzone kasjerki zorientowały się, że zostały oszukane, szybko powiadomiono o całym zajściu policję. Funkcjonariusze z sekcji zwalczającej przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii jeszcze przed sklepem, gdy ci w samochodzie liczyli swój zarobek.

Teraz obu mężczyzn czeka spotkanie z prokuratorem. Za popełnione czyny może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony