Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali obrabować placówkę bankową

Data publikacji 28.10.2008

Policjanci z Żnina wspólnie z ochroniarzami zatrzymali trzech sprawców, którzy wtargnęli do jednej z agencji bankowych. Przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracownice i zażądali wydania pieniędzy. Ich plan nie powiódł się, ponieważ jedna z kobiet niepostrzeżenie uruchomiła alarm, którego sygnał dotarł do firmy ochraniającej budynek. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło krótko po 12:00 na ul. Kościuszki w Żninie. Tam do jednej z agencji bankowych weszli dwaj mężczyźni, po czym jeden z nich podszedł do okienka kasowego, wyciągnął z kurtki przedmiot przypominający broń i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta, która pracowała na tym stanowisku nie dała się zastraszyć i niepostrzeżenie powiadomiła o zdarzeniu firmę ochraniającą obiekt. W chwili, gdy sygnał dotarł do ochroniarzy trwało właśnie spotkanie z dzielnicowym na temat bezpieczeństwa w mieście. Wszyscy ruszyli w kierunku agencji. W czasie jazdy policjant poinformował o zdarzeniu kolegów patrolujących okolicę.

Gdy dzielnicowy z ochroniarzami przybyli na miejsce zatrzymali obu mężczyzn. Jeden z nich trzymał w ręku broń, którą groził wcześniej pracownicy. Dzielnicowy wyrwał mu ją. Jak się okazało była to plastikowa zabawka. Obaj zatrzymani 21-letni i 25-letni są mieszkańcami Żnina. Policjanci na podstawie zebranych materiałów ustalili, że sprawców było trzech. Kilka godzin później kolejny mężczyzna wpadł w ręce mundurowych. 38-letni żninianin został zatrzymany w mieszkaniu. Wszyscy troje byli pod wpływem alkoholu. Noc spędzili w policyjnym areszcie. O ich losie zadecyduje prokurator.

Zgodnie z art. 282 kodeksu karnego za wymuszenie rozbójnicze grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 

Powrót na górę strony