Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany włamywacz

Data publikacji 28.10.2008

Dzisiejszej nocy choszczeńscy policjanci po ponad 20 kilometrowym pościgu zatrzymali jednego ze sprawców włamania do stacji benzynowej w Drawnie. Zabezpieczyli też użyty do popełnienia przestępstwa pojazd i w całości odzyskali towar wart około 20 tys. zł.

O włamaniu do stacji benzynowej w Drawnie dyżurny komendy powiatowej Policji w Choszcznie został powiadomiony telefonicznie przez pracownika firmy ochroniarskiej. Z przekazanej informacji wynikało, że sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia samochodem osobowym marki Opel. Na okoliczne drogi natychmiast skierowano policyjne patrole. Dwadzieścia minut później funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli w Zieleniewie podejrzanego opla omegę i podjęli pościg. Uciekinierom udało się dojechać do Dobiegniewa. Tam dzięki współpracy z patrolem z KPP w Strzelcach Krajeńskich zablokowano kierowcy opla drogę uniemożliwiając kontynuowanie jazdy.

Sprawcy włamania wykorzystując panujące ciemności i korzystne dla nich ukształtowanie terenu porzucili pojazd i uciekali dalej pieszo. Jeden z nich 24-letni mieszkaniec Legnicy Henryk Sz. został zatrzymany. W porzuconym samochodzie policjanci znaleźli zarówno narzędzia służące do popełnienia przestępstwa jak i całość skradzionego mienia. Obecnie trwają intensywne czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.

 

Powrót na górę strony