Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w narkotykowy biznes

Data publikacji 29.10.2008

Policjanci z CBŚ zatrzymali kolejnych 9 osób do sprawy grupy przestępczej handlującej narkotykami na dużą skalę. Policjanci ustalili, że części narkotyków sprowadzana była z krajów zachodnich. W czasie swojej działalności grupa wprowadziła na rynek blisko 50 kg marihuany, 20 kg amfetaminy, 3 kg haszyszu oraz około 5 tys. tabletek ekstazy. W sumie w tej sprawie podejrzanych jest 50 osób. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Śledztwo, które dotyczy obrotu narkotykami na terenie województwa lubelskiego oraz mazowieckiego prowadzone przez policjantów Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem zamojskiej Prokuratury Okręgowej przynosi coraz to nowe ustalenia. Rozbicie tej grupy to jeden z największych ciosów w „narkobiznes” działający w woj. lubelskim.

Grupa rozprowadzała narkotyki takie jak: marihuana, haszysz, amfetamina oraz tabletki ekstazy. Jak ustalono, narkotyki rozprowadzane były w szkołach, pubach, dyskotekach, klubach i restauracjach. Cześć narkotyków sprowadzana była do Polski z krajów zachodnich, m. in. z Holandii. Szacuje się, że do tej pory przestępcy wprowadzili na rynek blisko 50 kg marihuany, 20 kg amfetaminy, 3 kg haszyszu oraz około 5 tys. tabletek ekstazy.

Do zatrzymań doszło na terenie Zamościa i okolic. W działaniach brali udział również policyjni antyterroryści. Zatrzymani mężczyźni są w wieku 22-30 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu zamojskiego. W trakcie zatrzymania mężczyźni nie stawiali oporu, nie próbowali ucieczki.

Zatrzymani doprowadzeni zostali do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty obrotu znacznymi ilościami narkotyków. Troje z mężczyzn dodatkowo usłyszało zarzut rozboju. Kolejny z zatrzymanych odpowie także za przemyt narkotyków. Wobec pięciu z zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów, wobec kolejnych czterech – środki wolnościowe.

W sumie do tej sprawy jest już 50 podejrzanych. Wobec większości zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów, w stosunku do pozostałych – dozory, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Śledztwo w tej sprawie ciągle się rozwija, dlatego też możliwe są kolejne zatrzymania.
 

Film Kolejny cios w narkotykowy biznes


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejny cios w narkotykowy biznes (format flv - rozmiar 4.25 MB)

Powrót na górę strony