Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca nocnego napadu na sklep

Data publikacji 29.10.2008

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o nocny napad na sklep monopolowy. Policjanci zatrzymali sprawcę zaraz po zdarzeniu, kilka ulic dalej. Znaleźli przy nim kominiarkę i pistolet na metalowe kulki, obu przedmiotów użył do popełnienia przestępstwa. Odzyskano też skradzione pieniądze.

Dzisiaj w nocy około godziny 3.00 funkcjonariusze z Sekcji Wywiadowczej i Interwencyjnej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie, że na Psim Polu miał miejsce napad na sklep monopolowy. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca mając kominiarkę na głowie i trzymając przedmiot przypominający broń, wszedł do sklepu, gdzie grożąc ekspedientce zażądał wydania pieniędzy. Gdy je otrzymał uciekł w nieznanym kierunku.

Na miejscu policjanci ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Kilka patroli umundurowanych i operacyjnych sprawdzało wszystkie ulice i podwórka w pobliżu miejsca zdarzenia. W pewnym momencie na ul. Żmigrodzkiej funkcjonariusze zauważyli osobę odpowiadającą podanemu rysopisowi. Policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkanca powiatu trzebnickiego. Podczas jego przeszukania w jednej z kieszeni znaleźli kominiarkę, w drugiej pistolet i metalowe kulki do niego. Mężczyzna miał też przy sobie skradzione pieniądze.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był już notowany za kradzieże pojazdów. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Powrót na górę strony