Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli paliwo z maszyn budowlanych

Data publikacji 29.10.2008

Bodzentyńscy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy podejrzewani są o kradzież paliwa ze zbiorników maszyn budowlanych należących do jednej z firm remontujących drogę pod Kielcami. Dwóch z nich to pracownicy firmy budowlanej, jeden to ochroniarz, który w nocy miał pilnować sprzętu, pozostali trzej to paserzy, którzy przyjechali po kradziony towar. Zabezpieczono 4 stulitrowe kanistry wypełnione paliwem.

Wszystko zaczęło się od anonimowego telefonu do dyżurnego. Osoba, która dzwoniła poinformowała, że prawdopodobnie ktoś kradnie paliwo z maszyn uczestniczących przy remoncie jezdni pod Kielcami. Pod wskazany adres został wysłany dwuosobowy patrol policji. Funkcjonariusze, kiedy przyjechali na miejsce, zobaczyli grupę mężczyzn kręcących się wokół jednej z maszyn i przelewających z niej do kanistra paliwo. W tym samym czasie ochroniarz, który miał pilnować firmowego sprzętu, najspokojniej w świecie siedział w samochodzie i nie reagował na toczący się proceder.

Policjanci ustalili, że dwaj pracownicy oraz ochroniarz kradnąc paliwo najprawdopodobniej postanowili sobie dorobić do pensji. Cała trójka została zatrzymana. Do aresztu trafili również trzej kolejni mężczyźni, którzy przyjechali, aby odebrać skradzione paliwo.

W jednym z zabezpieczonych samochodów policjanci znaleźli 4 stulitrowe kanistry wypełnione cieczą. Teraz policjanci będą sprawdzać czy zatrzymani mężczyźni nie maja na sumieniu podobnych kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich tygodniach niepokojąco wzrasta liczba przestępstw, w wyniku których utracone zostają części i podzespoły stanowiące wyposażenie pojazdów tj. lusterka zewnętrzne, wycieraczki, koła, jak również dochodzi do kradzieży paliwa z pojazdów. Zjawisko polega na zuchwałym zaborze, bądź też dewastacji podczas postoju samochodów w miejscach do tego nie wyznaczonych.

Apelujemy :

Kierowco
Pozostaw samochód w miejscu do tego wyznaczonym. Zwróć uwagę, czy miejsce gdzie pozostawiłeś samochód jest dobrze oświetlone, posiada ochronę lub monitoring.
Pamiętaj!
Zostawiając swój pojazd sprawdź, czy jest on dobrze zabezpieczony (zamknięte okna i drzwi). Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów.
Kierowco
Jeśli jesteś świadkiem przestępstwa, bądź też stałeś się ofiarą przestępstwa zadzwoń pod numer alarmowy 997 lub 112.
 

Powrót na górę strony