Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane skorumpowane urzędniczki

Data publikacji 29.10.2008

Policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Radomiu zatrzymali trzy urzędniczki pracujące w instytucjach przydzielających lokale w Radomiu, będące w zasobach miasta. Powołując się na swoje wpływy proponowały one załatwianie przydziału na mieszkanie poza kolejnością. Kobiety odpowiedzą za płatną protekcję. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się sprawami korupcyjnymi radomskiej komendy zatrzymali trzy kobiety (27, 34 i 35 lat – jedna pracująca w RTBS, dwie w innym, podobnym urzędzie), które pośredniczyły w przyjmowaniu łapówek i załatwianiu mieszkań poza kolejnością. Policjanci ustalili, że w związku z długą kolejką oczekujących na mieszkanie kobiety obiecywały pomoc przy szybszym załatwianiu spraw. Oczywiście nie za darmo.

Lokale do wynajmu w Radomiu przyznawane są z zasobów Radomskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Administrator".

Wszystkim trzem kobietom przedstawiono zarzuty powoływania się na wpływy, czyli płatnej protekcji. Kobiety zostały objęte dozorem Policji.


Rozwikłanie i udokumentowanie tej sprawy było możliwe dzięki współpracy zarządu RTBS. Policjanci z zwracają się do wszystkich, którzy mają wiedzę na temat podobnych przypadków o informowanie o tym.

Z mocy prawa osoby, które same zgłoszą się i złożą wyjaśnienia, nie podlegają odpowiedzialności karnej.

Powrót na górę strony