Nastolatek odpowie za fałszywy alarm bombowy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek odpowie za fałszywy alarm bombowy

Data publikacji 31.10.2008

Policjanci z Lubaczowa ustalili sprawcę alarmu bombowego. Okazał się nim 12-latek, który zadzwonił do mieszkanki jednej z podlubaczowskich miejscowości z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Za jego neutralizację żądał 10 tys. zł.

Policjanci natychmiast przystąpili do akcji. Specjaliści rozpoznania minersko-pirotechnicznego dokładnie sprawdzili dom, jednak pod wskazanym adresem nie odnaleźli ładunku wybuchowego. Funkcjonariusze pracowali też nad ustaleniem sprawcy tego alarmu. Wczoraj ustalili tożsamość bombiarza. Okazał się nim 12-letni mieszkaniec Lubaczowa.


Przypominamy: sprawcy fałszywych alarmów bombowych nie mogą liczyć na bezkarność. Mogą oni ponieść koszty interwencji służb niezbędnych przy tego typu zgłoszeniach, a w razie alarmu zagrażającego zdrowiu lub życiu, karę pozbawienia wolności do lat 8. W przypadku, kiedy sprawcą alarmu bombowego okaże się nieletni, sprawą zajmie się sąd rodzinny. Może on nakazać rodzicom lub opiekunom dziecka pokrycie kosztów działań, podjętych na miejscu zdarzenia.

Powrót na górę strony
Polska Policja