Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane zbrojne ramię grupy "pruszkowskiej"

Data publikacji 02.11.2008

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Warszawie cztery osoby - członków zorganizowanej grupy przestępczej, które działały metodą "na policjanta". Podczas przeszukania znaleziono umundurowanie i wyposażenie policyjne, broń i fałszywe dokumenty policyjne. Dwie osoby zostały już tymczasowo aresztowane.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali cztery osoby związane ze zbrojnym ramieniem grupy "pruszkowskiej". Artur R. ps. Pinokio (42 l.), Dariusz B. (51 l.), Joanna Ł. (28 l.) i Michał Z. (28 l.) podejrzewani są o dokonywanie wymuszeń i rozbojów, handel narkotykami oraz posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia. Ze względu na fakt, że osoby te były uzbrojone i mogły być agresywne, w zatrzymaniu udział wzięli policyjni antyterroryści.

Zatrzymanie nastąpiło w Warszawie w godzinach nocnych, ponieważ policjanci posiadali informacje o planowanym na dzień następny porwaniu córki warszawskiego biznesmena i żony jednego z członków grupy mokotowskiej.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli dwie sztuki broni palnej, elementy umundurowania i wyposażenia Policji (w tym pałki, kajdanki, sygnalizatory świetlne, tzw. "koguty", kamizelki kuloodporne, taktyczne i odblaskowe), a także sprzęt służący do fałszowania dokumentów. Podczas przeprowadzonego w związku z tym śledztwem przeszukania budynku w Markach odnaleziono sprzęt służący do fałszowania legitymacji policyjnych i CBA wraz z ich wzorami. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy i blankiety dokumentów wraz z fotografiami członków grupy przestępczej, dla których te dokumenty były przygotowywane.

Zatrzymanym przedstawione zostały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Policjanci apelują do osób, które zostały pokrzywdzone przez grupę, np. wymuszono haracz metodą "na policjanta" o zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji.

 

Film Grupa na policjanta


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Grupa na policjanta (format flv - rozmiar 6.54 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony
Polska Policja