Zjadł skradziony banknot 20-złotowy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zjadł skradziony banknot 20-złotowy

Data publikacji 01.11.2008

Buscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 17–letniego mieszkańca gminy Gnojno, który z kasetki sklepowej skradł 20-złotowy banknot. Gdy nakryła go na kradzieży powracająca z zaplecza ekspedientka chłopak pogryzł i połknął w całości dowód jego winy.

Z ustaleń buskich policjantów wynika, że 17-latek przyszedł do sklepu późnym wieczorem by zrobić zakupy. Miał przy sobie drobne pieniądze i kupił jedynie oranżadę. W pewnym momencie ekspedientka sklepu poszła na zaplecze odebrać telefon i ten moment wystarczył nastolatkowi, by zainteresować się zamkniętą na klucz sklepową kasetką. Z jej wnętrza wyciągnął 20–złotowy banknot i gdy miał już wyjść ze sklepu na drodze stanęła mu sprzedawczyni. Podczas przepychanki z kobietą młodzieniec zacisnął w ręce banknot, zmiął go włożył do ust i połknął.

Po chwili w sklepie pojawili się policjanci, którzy zatrzymali 17–letniego młodzieńca. Był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje będzie on doprowadzany do prokuratury. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja