Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy próbował wręczyć łapówkę

Data publikacji 02.11.2008

Mundurowi ze Skierniewic zatrzymali kierującego daewoo lanosem. Mężczyzna nie dość, że nie miał prawa jazdy i był pijany, to zaproponował policjantom łapówkę. Teraz odpowie za swoje czyny. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci na Alei Niepodległości zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Daewoo Lanos. Okazało się, że kierowca lanosa – 39-letni mieszkaniec Skierniewic nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. W czasie badania mężczyzna wyjął portfel i zaproponował policjantom 3 tysiące złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.


Nieprzekupni stróże prawa – sierżant i dwaj starsi posterunkowi nie przyjęli łapówki i zatrzymali 39-latka w związku z próbą popełnienia przestępstwa. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Wobec zatrzymanego zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Powrót na górę strony
Polska Policja