Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za śmiertelne pobicie

Data publikacji 02.11.2008

Bełchatowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o spowodowanie śmierci 27-letniego bełchatowianina, którego zwłoki znaleziono 30 października na ulicy Dzikiej w Bełchatowie. Jak ustalili policjanci mężczyzna został pobity.

Intensywna, trwająca blisko dwie doby praca stróżów prawa pozwoliła na rozwikłanie tajemnicy. Okazało się, że nietrzeźwego mężczyznę brutalnie pobił - zadając ciosy w głowę i kopiąc35-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który poczuł się urażony słowami wypowiadanymi pod swoim adresem. Do konfliktu pomiędzy mężczyznami doszło w nocy z 29 na 30 października, w jednym z bełchatowskich lokali. Następnie 35-latek w okolicy lokalu brutalnie pobił 27-latka, a widząc pogarszający się gwałtownie stan zdrowia ofiary, włożył pokrzywdzonego do bagażnika swego samochodu, wywiózł i porzucił w okolicy ulicy Dzikiej w Bełchatowie.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Podejrzanemu przedstawiono zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat. Decyzją bełchatowskiego sądu mieszkaniec powiatu wieluńskiego został tymczasowo aresztowany.

Powrót na górę strony
Polska Policja