Napadł staruszkę wracającą z cmenatrza - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł staruszkę wracającą z cmenatrza

Data publikacji 02.11.2008

Sędziszowscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który napadł i obrabował wracającą z cmentarza 85-letnią kobietę. Młody rozbójnik zatrzymany został przez policjantów na gorącym uczynku. Za to, co zrobił, może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kiedy koło godziny 14 do dyżurnego policji zadzwoniła anonimowa osoba i poinformowała o tym, iż "…mężczyzna bije kobietę…" natychmiast na miejsce zdarzenia wysłany został patrol policji. Kiedy napastnik zauważył policjantów próbował uciekać. Na niewiele mu się to jednak zdało – kilka minut później siedział już w policyjnym radiowozie. Jak wynika z pierwszych ustaleń sędziszowskich policjantów 85-letnia mieszkanka Kielc została napadnięta, kiedy "skrótami" wracała z pobliskiego cmentarza.19-latek groźbami i biciem zmusił ją do oddania mu 10 złotych. Prawdopodobnie kwota ta "nie zadowoliła" mężczyzny. Przewrócił on 85-latkę na ziemię i zaczął przeszukiwać kieszenie swojej ofiary. W sumie ukradł jej około 30 złotych. Jakby tego było mało napastnik zaczął się obnażać przed przestraszoną kobietą.

W chwili zatrzymania przez policjantów 19-latek był nietrzeźwy – miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja