Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sześcioro dzieci pod "opieką" pijanych rodziców

Data publikacji 02.11.2008

Policjanci z Piask zostali powiadomieni o nietrzeźwych rodzicach opiekujących się szóstką swoich dzieci. Najstarsze miało niespełna 5 lat. Gdy wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Piaskach funkcjonariusze udali się pod wskazany adres zastali matkę, która miała 1,6 promila i ojca z 2,1 promila alkoholu w organizmie. Małżonkowie mają stawiać się 14 razy w tygodniu w komisariacie Policji, by podpisać listę osób dozorowanych.

Wczoraj z policjantami skontaktowała się jedna z pracownic Ośrodka Pomocy Społecznej w Piaskach, która poinformowała o anonimowym zgłoszeniu, które otrzymała. Chodziło o sytuację w mieszkaniu przy ul. Lubelskiej w Piaskach, gdzie pijani rodzice opiekują się małymi dziećmi. Funkcjonariusze z Piask razem z pracownikami ośrodka udali się pod wskazany adres.

W mieszkaniu zastano 33-letnią Marzenę B. i jej dwa lata młodszego męża Krzysztofa. Kobieta w organizmie miała 1,6 promila natomiast jej mąż spał, po obudzeniu zbadano jego trzeźwość. Alkomat wykazał 2,1 promila alkoholu w organizmie. W mieszkaniu znajdowała się szóstka ich dzieci. Najmłodsze bliźniaki miały ukończone 2 miesiące, druga para bliźniąt miała rok i 2 miesiące, a starsze córki były w wieku 2 i 5 lat. Wezwany na miejsce lekarz nie stwierdził, aby dzieci potrzebowały pomocy medycznej. Całą szóstką zaopiekowała się kuzynka rodziców, którzy noc spędzili w policyjnym areszcie.

Dzisiaj prokurator zastosował wobec nieodpowiedzialnych rodziców dozór policyjny. Rodzice mają stawiać się dwa razy dziennie trzeźwi w komisariacie Policji w Piaskach. Za ich nieodpowiedzialne zachowanie grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja